משרד בוטיק לשיווק דיגיטלי המתמחה בעסקים קטנים
You are currently viewing הדרך הקלה לדעת מה עובד עבורכם בפייסבוק

הדרך הקלה לדעת מה עובד עבורכם בפייסבוק

כמשווקים בפייסבוק עלינו להפיק תכנים, אך איך נדע האם הנ"ל רלוונטיים ומעניינים את הקהילה שלי? הרי הנעה לפעולה הינה צורך אקוטי לגדילה ברשת החברתית ושיפור תפוצה.

אז נכון, יש מערכת תובנות (INSIGHTS) נפלאה אשר מספקת לנו שלל נתונים על העמוד ותכניו ואנחנו ממליצים לפחות פעם בחודש לנבור במערכת הזו כדי לסגל נהלי עבודה נכונים. אבל..בכתבה הזו אנו רוצים להציג לכם דרך מהירה, קלה ועל בסיס יומי אשר תספק לכם את ההכוונה הראויה האם אתם יוצרים תכנים מעולים או חלילה מייצרים תכנים המייצרים אנטגוניזם.

יש המון מדדים ונתונים אז במה אנו בוחרים להתרכז? POST CLICKS

בממשק העמודים החדש ישנו סרגל כלים זריז המראה לי נתונים כללים – אנו מסתכלים על הנתון הקרוי POST REACH

2

בעזרתו אנו רואים את סך החשיפה המצטברת של הפוסטים אשר הועלו בשבוע האחרון בדף, ובריחוף העכבר עליו נוכל לראות תצוגה מקדימה של הפוסטים אשר הועלו ולבצע מחקר קצת יותר מעמיק > משם נגיע לגולת הכותרת: POST CLICKS

3

מדוע אנו מתעכבים על מדד זה? מכיוון ש"מעורבות" פוסטים נשענת על סך פעולות (לפי סדר חשיבות: שיתוף, תגובות, לייקים, קליקים), וכאשר אנו מעלים פוסט על גבי "קיר" הדף שלנו, אנו נוטים להסתכל על הצלחתו בעיקר מהכיוון של כמה לייקים, שיתופים ותגובות היו לו ומפספסים מדד נוסף.

בואו ניקח לדוגמה את הפוסט הזה:

4

על פניו בהסתכלות ראשונית נוכל להסיק שהוא לא היה יותר מדי "מניע לפעולה", סך הכל 4 לייקים לפוסט.

אבל…

בהסתכלות קצת יותר מדויקת ונכונה אנו מגלים שהפוסט הזה עבד לא רע בכלל

5

הוא ייצר 72! הקלקות על הפוסט כאשר 62 מהם היו הקלקות שבצעו הפנייה ללינק השתול ו10 הקלקות נוספות אשר אינן על איזורי תוכן כגון: כותרת הפוסט, או על כפתור "ראה עוד" SEE MORE אשר מרחיב את הטקסט המצורף לפוסט (במידה והוא רב).

מעבר לכך, בפעולה זו אנו גם נחשפים להזדמנות להציץ במדדים חשובים לא פחות, פעולות שליליות אשר נעשו ביחס לתוכן. עליכם לעקוב ולראות, האם "צפה" לה מגמת תוכן אשר גורמת לגולשים שלכם אנטגוניזם, הסתרה או אפילו נטישה.

פעולת מעקב זו הינה, זריזה, קלה והכי חשוב משמעותית לניהול איכותי ונכון של הדפים העסקיים.

אז המשיכו לעקוב > אחרי הדף שלכם ואחרינו 🙂

נהניתם? סייענו לכם? מוזמנים לשתף

Nir Huli

ניר חולי המקים והבעלים של חברת נינג'ה מונקי בע"מ אשר מתמחה במתן פתרונות שיווק דיגיטליים לעסקים קטנים ובינוניים. בעל תואר שני במנהל עסקים מרצה בכיר ויועץ מאושר דרך משרד הכלכלה.

כתיבת תגובה

רגע! לפני שאנו נפרדים

אנחנו מאוד רגשניים וקשה לנו עם פרידות
ולכן אנו נשמח שתצטרפו לרשימת התפוצה שלנו
תקבלו ישירות אליכם למייל מידע בעל ערך הנוגע לשיווק, מכירה, מיתוג וגם הטבות ועדכונים שווים

תודה על מילוי פרטיכם
נחזור אליכם בהקדם

share with the world

דילוג לתוכן